Lezecká Revue

A Stairway to Heaven Patricka Gabarrou

Patrick Gabarrou, 10 dní po svých 65. narozeninách, znovu stanul na vrcholu Matterhornu. Stalo se tak po dokončení 1300m linky A Stairway to Heaven 7a .

Tahle pecka od nestora francouzského alpinismu je napřímením cesty Padre Pio (6c+/7a), 700 metrové linie na jižní straně Matterhornu, kterou Gabbarou vylezl společně s Nicolae Morar, Maxime Lopez, a Cesare Ravaschietto v roce 2002. Padre Pio končil na Pilastro dei Fiori, vlevo od vrcholku Picco Muzio na Furggen Ridge.
Gabarrou má za sebou další prvovýstup na Matterhorn, tentokrát s Nicolas Magnin.

Gabarrou na Matterhorn leze a jako horský vůdce vodí už mnoho let. Za tyto roky se s horou obeznámil do detailů, což mu umožnilo otevříl několik prvovýstupů.

Tři z nich vedou v jižní stěně přes Zmuttnase (Zmutt nos), převislý pilíř nad pravou částí severní stěny Matterhornu. Aux Amis Disparus (s Lionelem Daudet, 1992), Free Tibet (s Cesare Ravaschietto, 2000) a A Stairway to Heaven (7a), která je zatím poslední logickou linkou na Zmuttnase.
Není však souvislým výstupem.

Gabarrou a Magnin nastoupili Hornli hranou (Švýcarská klasika) a pod nástup A Stairway to Heaven (prodloužení Padre Pio) naslaňovali někde okolo 4250 m. Souvislý výstup A Stairway to Heaven tak vytváří výzvu i pro jiné.

Podle Alpinist.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.