Lezecká Revue

Gave Ding (6400m), nová linka

Nová cesta v severní stěně Gave Ding (6400m) v západním Nepálu je zatím posledním v řadě úspěchů, které v horách dosáhli britští horolezci Mick Fowler a Paul Ramsden. Výstup se sestupem jim zabral 6 dní a jde o první dosažení vrcholu Gave Ding. Kopec se nachází v údolí, které Fowler a Ramsden navštívili jako první lidé ze Západu.

Paul Ramsden a Mick Fowler už získali dvakrát cenu Piolet d'Or. První v roce 2002 za prvovýstup centrálním kuloárem na Mt. Siguniang v Číně a druhý v roce 2013 za prvovýstup na Mt. Shiva v Indii.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.