Lezecká Revue

České himálajské dobrodružství II.

České himálajské dobrodružství II. V pátek 25.9 2015 od 21:00 na ČT2 bude premiéra dokumentu České himálajské dobrodružství II.

Úvodní díl ČHD II. s názvem Česká stopa, mapuje výkony českých horolezců v Himálaji od prvních slavných průkopnických výstupů až po ty současné a navazuje tak na dokumentární cyklus České himálajské dobrodružství z roku 2003.

Průvodcem prvního dílu nové řady je bývalý předseda Českého horolezeckého svazu Jiří Novák. Provází diváky indickým Himálajem a představuje nevýznamnější výstupy od Josefa Rakoncaje, jednoho z našich nejúspěšnějších horolezců, až po nové výstupy současné horolezecké generace. Seriál přináší rozhovory s předními českými horolezci a nabízí dechberoucí autentické záběry expedic z dobývání nejvyššího pohoří světa.

Příběhy o výstupech jsou vyprávěny v kontextu s místními tradicemi, náboženstvím a zvyky, jejichž znalost je potřebná pro úspěšné vedení expedic. Vyprávění doplňují informace o současných horolezeckých trendech, a nabízí také zamýšlení se nad sílící komercionalizací výprav do Himálaje.

  • dramaturg: Věra Krincvajová
  • kreativní producentka: Martina Šantavá
  • kamera: Marek Holeček, Martin Kratochvíl, Petr Záruba
  • režie: Martin Kratochvíl

České himálajské dobrodruzstvi II

Filkův nebeský smích


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.