Lezecká Revue

Ueli Steck, 82 čtyřtisícovek za 62 dní.

82 čtyřtisícovek za 62 dní a k tomu pro přesun mezi kopci použil jen sílu svých svalů. Celkem našlapal na kole přes 1000 km a překonal převýšení 100 km. To je výsledek nedávného výletu Ueli Stecka do Alp.

Akce neproběhla hladce. První Steckův partner, německý alpinista Michael Wohlleben se zranil během paraglidového sestupu.
Martijn Seuren, dánský horolezec, pak během lezení zahynul blízko italsko-francouzské hranici. Navzdor tomu Ueli pokračoval a akci dokončil. Celé dílo pak věnoval památce Martijn Seuren.

Poslední kopec, který Ueli vylezl, byl Barre des Écrins (4,102m).

K prvnímu pokusu o souvislý traverz všech alpských kopců 4000+ došlo v roce 1993. Angličani Martin Moran a Simon Jenkins za 52 dnů přelezli 74 vrcholů.

V roce 2006, Slovinev Miha Valic dal všech 82 kopců za 102 dnů. Bylo to v zimních podmínkách a pro přesun používal automobil. První zřetězením všech čtyřtisícovek, pouze vlastní silou, se povedlo v roce 2008 Italovi Diego Giovannini a Francouzovi 'Franz' Nicolini. Obe přelezli všech 82 vrcholů od západu na východ za 60 dní a dodnes drží rychlostní rekord. Řetěz ukončili na Piz Bernina (4049 m n. m.).

uelisteck.ch


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.