Lezecká Revue

Denali Diamond, první ženský tým dal extremní klasiku na Denali

Diamant na Denali má první ženský přelez. Američanky Chantel Astorga a Jewell Lund vylezli cestu Denali Diamond na nejvyšší horu Ameriky za čtyři a půl dne (15.6. a 19.6.2015). Extremní výstup obtížnosti Alaska Grade 6: 5.9 A3 Denali Diamond poprvé přelezli Becker a Graage v roce 1983.

Chantel a Jewell jsou nejen prvním čistě ženským týmem na Denali Diamond, ale zřejmě také prvním ženským týmem, který přelezl 6 stupeň aljašské klasifikace na Denali.
Američan Colin Haley, který v roce 2007 cest přelezl s Markem Westmanem se o výstupu vyjádřil jako o nové obtížné klasice (novém Cassinovi) na Denali.

Na druhý přelez čekal Diamant téměř dvacet let. V roce 2002 se po pěti dnech podařil Kenton Coolovi a Ian Parnellovi. Dalšími čtyřmi přelezy byly: Fumitaka Ichimura a Katsutaka Yokoyama, 2005; Chris Brazeau a Ian Welsted, 2005; Colin Haley a Mark Westman, 2007 a japonský tým Giri Giri Boys — Kazuaki Amano, Ryo Masumoto a Takaai Nagato,2010, první volný přelez za M7/M7+.

Podle Alpinist.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
adoplnil: Honza, 06.08.2015
Divím se, že ho nechceš napsat. Získal bys tím kladný body a možná i hlasy navíc v příští volbě do VV. Hobl by ti taky hlavu neukousl. Nakonec, účel světí prostředky. Takže, by to pochopil.
adoplnil: Honza, 21.07.2015
Opravil jsem. Kdy napíšeš ten článek, Bačo, jak jsi sliboval?
adoplnil: Baca, 21.07.2015
Honziku, Colin Haley je chlap, aspon teda tak vypada :)
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.