Lezecká Revue

Frankenjura, nové cesty a omezení lezení

Püttlachtaler Wand byl donedávna domovem Sokola stěhovavého, který blokoval prostřední (Abseitsfalle - Weggeschnappt) a levou část stěny (Das Geschenk - The End). Sokolové odlétli, avšak pravou část stěny (okolí Tira-Mi-Su) si oblíbila kolonie Kavek až do konce června 2015.

Zavřený je také Sachsenturm, 30m kvak v údolí Püttlach naproti Gössweinsteinu.

Schlumpfendorf u Waischenfeldu zaznamenal příliv nových cest. Nejtěžší novinkou tam je Necronomicon 11-. Následují Sibirische Erziehung 10, Black Velvet 9+/10-, Pipselmania 9+, Panopticon 9-, Mayday Aus Finale 8 a rozlezovka Kleine Hakenlehre 6+. Autoři nezapoměli ani na boulderisty se Subsignal Fb 7a+.

Podle Frankenjura.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.