Lezecká Revue

Změny v ČHS, na co si dát pozor.

Změny, které navrhuje výkonný výbor Horosvazu a prezentuje je před nadcházející Valnou hromadou, mohou být pro běžného člena přínosné. Pozitiva zde nebudu vypisovat, protože tak činí a bude činit samotný VV.

Zaměřím se na nevýhody těchto změn:

  1. Složitější struktura ČHS.
  2. Rozdrobení oddílové identity na více typů.
  3. Tento bod je obecnější. Týká se Dvojího pohledu na kandidaturu na funkci ve svazu.

1. Složitější struktura ČHS.

Složitější struktura ČHS je především nákladnejší na provoz. Více placených funkcí znamená vetší provozní náklady. Dále, komplikuje (zpomaluje) přenos informace od člena do místa určení.
Složitější struktura také nabízí větší prostor pro výměnu fukcí, rotaci vzájemně loajálních funkcionářů mezi funkcemi.

2. Rozdrobení oddílové identity na více typů.

Rozdrobení identity oddílů povede k rozpadu členské základny do více zájmových, názorových skupin, pro které bude ještě komplikovanější se vzájemně domluvit, než tomu je nyní.
V rámci jednoho velkého oddílu je snazší se domluvit na společné strategii, kterou pak zástupce obhajuje (prosazuje ) na VH.
Pokud se tyto velké oddíly, které mají na hlasování na VH největší vliv, rozpadnou na menší, nekonzistentní skupiny, budou hůře prosazovat svojí vizi.

3. Dvojí pohled na kandidaturu na funkci ve Svazu.

Pokud se rozhodnete kandidovat do nějaké fukce ve struktuře Svazu, je dobré si uvědomit, jaké budou vaše možnosti v případě zvolení.
Kandidujete-li jako jednotlivci na volné pozice ve vedení CHS, a uspějete-li, máte většinou minimální šanci zásadně ovlivnit dění ve Svazu.
Stanete se součástí už zaběhnutého systému, který máte minimální šanci změnit, protože ostatním bafuňářům nastavený systém vyhovuje. Budete se muset přizpůsobit stranické linii, nastavené tímto systémem.
Tato volba je vhodná pro ty z vás, kterým buď vyhovuje nastavená stranická linie a chcete se podílet na jejím dalším trvání, nebo chcete jen získat funkci a z ní vyplývající výhody.

Pokud však chcete zásadní změny, pokuste se sestavit pro příští volby vlastní tým budoucího výkonného výboru.
Rozmyslete si vlastní koncepci, sežeňte si podporu a zkuste v příštích volbách štestí. Jedině tak máte šanci ovlivnit dění v Horosvazu k obrazu svému.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
adoplnil: Honza, 02.03.2015
Hledal jsem nějaký longtailový výraz, který se moc často nevyskytuje. Tak mě napadla stranická linie, uvidím , jak se to odrazí na návštěvnosti. A jinak, některá rozhodnutí VV jsou poněkud schizofrení, tak máš pravdu, že to na psychologa je. ( například teď s tím kombinovaným členstvím. )
adoplnil: Petr Jandík, 02.03.2015
Hm... stranická linie. Tak už vím kdo u mne píše ty paranoidní anonymní kometáře. Honzo, máš to těžký s těmahla představama, možná by pomohl psycholog.
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.