Lezecká Revue

Změny v postavení oddílů ve struktuře ČHS, omezují vliv člena na dění v jeho spolku.

Změny v postavení oddílů ve struktuře ČHS, navrhované předsedou ČHS Honzou Bloudkem, přinášejí podle mého názoru jedno podstatné riziko. Snižují celkový počet hlasů, použitelných při hlasování na VH.
Omezují tak vliv člena na jakékoli změny v ČHS, které by chtěl v budoucnu prosadit.

Navrhované typy členství v oddílech s právní subjektivitou jsou tyto:
Prvním typem je plné členství, které vznikne zaplacením členského příspěvku. Osoby s plným členstvím mají každá po jednom hlasu na VH.

Druhým typem je evidované členství, které získají lidé, kteří se stanou členy oddílu s právní subjektivitou, ale nezaplatí členský příspěvek ČHS. Tyto osoby tak nebudou mít hlas, kterým by mohly ovlivňovat hlasování na VH.

Pokud se takový typ oddílů a členství zavede, lze předpokládat, že postupně vzroste počet evidovaných členství v ČHS, protože bude zdarma. Zároveň však těmto oddílům bude klesat celkový počet hlasů, kterými budou moci ovlivňovat hlasování na VH.

V budoucnu tak může nastat situace, ve které členové ČHS nebudou moci prosadit žádnou změnu na VH, protože pro ni nezískají dostatečné množství hlasů.

Na evidované členství mohou postupně přecházet i dlouhodobí členové odílů, aby nemuseli platit příspěvky.

Ušetření 400,- za rok tak může znamenat nevýhodu. Pokud si chceme i nadále ponechat alespoň nějaký vliv na dění ve Svazu, zvažme navrhované změny v postavení oddílů.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.